OSMAN BOZDEMİR  KİMDİR?

Konya’nın Meram ilçesinde dünyaya gelen Osman Bozdemir,mutlu bir çocukluk geçirdi. Bu mutluluğun en büyük kaynağı her yerin oyun alanı olduğu, mahalle arkadaşlıklarının capcanlı yaşandığı yıllarda dünyaya gelmiş olmasından başka bir şey değildi. Bahçelerde koştu, sokaklarda top oynadı. En az üç kez ağaçtan düştü, en az dokuz kez top oynarken bileğini incitti, en az on sekiz kez oyuna dalıp okula geç kaldı. Ama hayatı kaçırmadı! Düştüğünde kalkmayı, incindiğinde yeniden hayata tutunmayı daha çok küçük yaşlarda, oyunlardan öğrenmişti…


Konya İmam Hatip Lisesi’nde tamamladığı orta öğrenimini Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünde sürdürdü. 2001 yılında üniversiteden mezun oldu ve 1 yıl süreyle Konya Devlet Tiyatrosu’nda tiyatro eğitimi aldı. Öğrenmek ve öğretmeyi hayat felsefesi olarak kabul eden Bozdemir, eğlenerek öğrenmeyi ve öğretmeyi de meslek haline getirdi.


Sekiz yıl öğretmenlik yaptıktan sonra Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde çalışmaya başladı ve halen aynı kurumda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.


Çocuk oyunları üzerine çalışmalar yapan Osman Bozdemir, “Liderliğe Giden Süreçte Oyunun Etkisi”, “Drama”, “Oyunlarla Türkçe Öğretimi ve Kültür Aktarımı”konularında eğitim seminerleri de veriyor.


Orta Oyunu ve Meddahlığın yüzlerce yıllık birikimini de yaşatma gayretinde olan Bozdemir, geleneksel oyunlarla “Kültür taşıyıcısı” görevini de üstleniyor.


Eğitim kurumlarından, kurumsal firmalara kadar pek çok farklı mecrada, öğrencilerin ve personellerin kariyerine destek programları uyguluyor.


Evli ve üç çocuk babası olan eğitimci-yazar Osman Bozdemir, orta düzeyde İngilizce, Arapça ve iyi derece Türk işaret dili biliyor.

 
 

KISA KISA


  • Atletizm Federasyonu Eğitim Komisyonu Üyesi
  • Yazarlar Birliği Konya Şubesi 2011-2017 Yönetim Kurulu Üyeliği
  • Konya Gazeteciler Cemiyeti Üyesi
  • İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Üyesi